маја оџаклиевска

Пронајдени се 10 резултати на тема „маја оџаклиевска“
Радио Милева

Апсолутна рекордерка која зад себе има 12 бракови: Маја Оџаклиевска се раздели од секој сопруг само поради една работа (фото)

Маја Оџаклиевска е македонска пејачка на забавна музика која долги години живее и работи во Белград, Србија. Позната по својот раскошен...
Радио Милева

Згодна трудница: Помалата ќерка на Маја Оџаклиевска, Андреа го покажа нараснатото трудничкото стомаче во бикини (фото)

Помалата ќерка на македонска пејачка Маја Оџаклиеска, Андреа Оџаклиеска е бремена и наскоро ќе стане мајка, а Маја ќе стане баба по вторпат. Имено,...
Радио Милева

Маја Оџаклиевска ја омажи и помалата ќерка Андреа: Невестата го кажа судбоносното – ДА, а македонската пејачка наскоро повторно ќе стане баба (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарната македонска пејачка Маја Оџаклиевска која со децении живее и работи во Белград, ја омажи и помалата ќерка Андреа, а наскоро...
Радио Милева

Ќерката на Маја Оџаклиевска е волшебна убавица: Андреа ја краси истата широка насмевка како и нејзината позната мајка (ФОТО)

Андреа Оџаклијевска, наследничката на Маја Оџаклијевска, израсна во вистинска волшебна девојка, која може да им парира на најпознати...
Радио Милева

Маја Оџаклиевска, некогашната пејачка ѕвезда денес е повлечена пензионерка: „Мирниот живот е бесценет!“ (ФОТО)

Маја Оџаклијевска, македонската пејачка која со децении живее и работи во Белград, верува дека луѓето со прекумерни амбиции се длабоко...
Радио Милева

Маја Оџаклиевска сама го чува аутистичниот внук, при што се соочува со многу проблеми во изолација, особено кога момчето добива напади!

Секогаш веселата и насмеана македонска пејачка Маја Оџаклиевска која живее во Белград, не се откажува дури и кога животните околности...
Радио Милева

Долгата црвена коса беше нејзиниот заштитен знак, а сега Маја Оџаклиевска направи драстична промена на изгледот (фото)

Пејачката Маја Оџаклиевска направи голема промена со тоа што ја скрати долгата црвена коса која ја носеше со години и беше нејзиниот...
Радио Милева

(ФОТО) Ги испеа некои од најголемите македонски хитови: Денес живее во Србија и има 64 години – погодувате која е!

Поголемиот дел ја препознаваат по специфичниот глас, долгата коса и младешката енергија која дури и со годините не ја напушта. Таа е...