Радио Милева

Долгата црвена коса беше нејзиниот заштитен знак, а сега Маја Оџаклиевска направи драстична промена на изгледот (фото)

Долгата црвена коса беше нејзиниот заштитен знак, а сега Маја Оџаклиевска направи драстична промена на изгледот (фото)
фото:маја оџаклиевска/фејсбук

Пејачката Маја Оџаклиевска направи голема промена со тоа што ја скрати долгата црвена коса која ја носеше со години и беше нејзиниот заштитен знак.

Таа се одлучила и за промена на бојата, која сега е во платинесто руса нијанса.

фото:принтскрин/ексклузив

Маја се појави во емисијата „Ексклузив“ и ги изненади сите со ваквата трансформација, а на социјалните мрежи предизвика лавина коментари.

фото:принтскрин/ексклузив

Освен што значително го освежи својот изглед во кој очигледно ужива, оние кои не ја препознаа откако сфатија за кого се работи, коментираат дека со оваа промена делува повеќе дамски.

Останати вести од Радио Милева