Радио Милева
идната мајка ужива на плажа

Згодна трудница: Помалата ќерка на Маја Оџаклиевска, Андреа го покажа нараснатото трудничкото стомаче во бикини (фото)

Згодна трудница: Помалата ќерка на Маја Оџаклиевска, Андреа го покажа нараснатото трудничкото стомаче во бикини (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/маја_oџаклиевска

Помалата ќерка на македонска пејачка Маја Оџаклиеска, Андреа Оџаклиеска е бремена и наскоро ќе стане мајка, а Маја ќе стане баба по вторпат.

Имено, Андреа неодамна вплови во брачните води со нејзиниот долгогодишен партнер од Белград, Милош Живковиќ.

По тој повод, Андреа се огласи на социјалните мрежи и сподели неколку фотографии од свадбента церемнонија која се одржа по корона протокол.

фото: принтскрин/инстаграм/маја_oџаклиевска

Aндреа и Милош го очекуваат своето прво дете, а сега идната мама позираше со нараснатото трудничко стомаче.

Имено, таа на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија на која позира во бикини на плажа, а со едната рака се држи за стомакот.

„Мир“, напиша таа покрај објавата.

фото: принтскрин/инстаграм/маја_oџаклиевска

За потсетување, Маја го има внукот Лука од нејзината постара ќерка Теа, кој дојде на свет пред шест години, но за жал е дете со аутизам за кое најмногу се грижи самата Маја.

Маја Оџаклиевска сама го чува аутистичниот внук, при што се соочува со многу проблеми во изолација, особено кога момчето добива напади! – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Останати вести од Радио Милева