кома

Пронајдени се 14 резултати на тема „кома“
Радио Милева

Внукот на Ферус Мустафов откри најнови детали за здравствената состојба на музичарот: „Дедо ми доживеа мозочен удар и е во кома“

До само пред неколку дена, македонската музичка легенда, познатиот саксофонист и кларинетист Ферус Мустафов беше активен во јавноста...
Радио Милева

Тажна вест од Холивуд: Актерката што доживеа страшна сообраќајна несреќа ќе биде исклучена од апаратите што ја одржуваат во живот (фото)

Актерката Ен Хеч моментално е на апарати за одржување во живот, а нејзиното семејство објави дека мозокот и е тешко оштетен, а актерката,...