синан сакиќ

Пронајдени се 20 резултати на тема „синан сакиќ“
Радио Милева

На ќерката на покојниот Синан Сакиќ и бил дијагностициран рак: „Се спасувам со бременост, сега го чекам четвртото дете“

Ѓулкица Сакиќ, ќерка на починатиот пејач Синан, моментално живее со своето семејство во швајцарскиот град Базел. Иако ретко дава изјави...
Радио Милева

Ѓулкица, ќерката на Синан Сакиќ: „Татко ми мора да е среќен кога го виде својот ‘брат’ Џеј во небесната кафеана“ (ФОТО)

Покојната фолк легенда, пејачот Синан Сакиќ му беше најдобар пријател на Џеј. Ќерката на Синан Сакиќ, Ѓулкица, била меѓу последните што...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ се потсети на своите починати колеги, а меѓу нив и Тоше: „Боже, колку ми недостигаат овие луѓе“

Популарната пејачка Драгана Мирковиќ во време на изолација во нејзиниот дом во Виена се потсети на своите покојни колеги, односно пејачи...
Радио Милева

Осудениот син на покојниот Синан Сакиќ побегнал од куќен притвор: Рашид ја скршил притворската алка и исчезнал (ФОТО)

Рашид Сакиќ (42), синот на починатиот фолк пејач Синан Сакиќ, избегал од  куќен притвор вчера, откако бил осуден од 14 август минатата година....
Радио Милева

Го држи за рака во болничката постела: Ќерката на Синан Сакиќ ја објави последната фотографија со татка си (фото)

Пејачот Синан Сакиќ вчера ја изгуби битката со долгата и тешка болест и почина во својот сом во Белград, а неговите најблиски тешко се...
Радио Милева

Ќерката на Синан Сакиќ со шокантен статус за Анабела: Изгледа Гаги не ја тепал доволно, штом ќерка и Луна ја учи на вакви работи!

Како и повеќето луѓе во Србија и околните земји кои барем еднаш јго гледале реалното шоу  „Задруга“, така и ќерката на фолк легендата...