статус

Пронајдени се 27 резултати на тема „статус“
Радио Милева

Панчо ДНК ги подбра „важните ликови“ на Инстаграм: „Како се чувствувате после крштевката за 820 денари?“ (фото)

Владимир Блажев или попознат како Панчо Шорти/ДНК, отсекогаш бил на страната на реалната слика, без влакна на јазикот за теми за кoи многумина...
Радио Милева

Иако сега не живее во Македонија и на некогаш популарниот ТВ водител Филе – „Топки“ „му пукна филмот“ од лагите на Заев, па „го подбра на волеј“ (ФОТО)

По сумирањето на резултатите од локалните избори исходот е ваков: Уште една „дебела“ победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и уште една...
Радио Милева

Јелена Карлеуша на трогателен начин со емотивен статус се прости од младиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“, кој трагично си го одзеде животот (ФОТО)

Веста за самоубиството на младиот натпреварувач на „Ѕвездите на Гранд“, дваесет и четиригодишниот Момир Луковац  го потресе  целиот...
Радио Милева

Сегеј Ќетковиќ во една недела од Ковид 19 ги загуби обата родители, па се огласи со објава која ја распарчува душата (ФОТО)

Сергеј Четковиќ го минува најтешкиот период во животот. Откако ја погреба својата мајка Драгица, која почина од коронавирус на неговиот...
Радио Милева

Наско, синот на Зоран Џорлев ја објави последната заедничка семејна фотографија: „Славете го неговото име и паметете го засекогаш, а плачете го вчерашниот ден…“

Наско Џорлев, син на познатиот виолинист Зоран Џорлев, кој вчера на 53-годишна возраст почина од компликации од коронавирусот, денеска...
Радио Милева

Презентерот на временска прогноза на „Сител“ „ги подбра“ инфлуенсерките, а индиректно и колешката на која и е и „личен асистент“: Кој го „исфрустрира до бола“ Спасе – Рола? (ФОТО)

Светот се повеќе почна да живее виртуелно. Социјалните мрежи оддамна станаа „главно корзо“ за средби со познати  и непознати пријатели,...
Радио Милева

Се огласи осудениот Џими Мицевски – фронтменот на групата „Молика“: Ме осудивте за најчесно и најдомаќинско работење, но немојте да мислите дека ќе ме скршите!“

Во последниот ден на месец март годинава, во судската завршница во Основниот суд – Скопје 1 беше донесена првостепената и неправосилна...
Радио Милева

Сузана Туринџеива: „Ги дезинфициравме улиците, домовите, парковите, ама не сум сигурна дали ги дезинфициравме мислите и срцата

Деновите во изолација, карантин како да не минуваат, и колку обврски да си наоѓаме во четирите ѕида, сепак ни недостига секојдневната...
Радио Милева

Ксенија Пајчин денес требаше да наполни 42 години: Пред судниот ден била на ТВ и сите го забележале кобниот предзнак (ФОТО)

Пејачката Ксенија Пајчин беше трагично убиена на 16 март 2010 година, кога нејзиното момче, манекенот  Филип Каписода,  коа ја убило во...
Радио Милева

Весна Бејби со емотивна порака се прости од Горан Стефановски: „Ќе недостасуваш најмногу…стварно нема смисла“

По кратко боледување на 66 години почина македонскиот драмски писател Горан Стефановски. Стефановски живееше во Велика Британија, во...
Радио Милева

По потресните статуси за смртта на Влатко Илиевски, Мартин Мила ја чепна македонската естрада таму каде што најмногу боли?

По веста за смртта на македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот...