Радио Милева

Пред камери откри нешто што никој не очекуваше: Сања Кужет ја изненади публиката ама и Саша Поповиќ!

Пред камери откри нешто што никој не очекуваше: Сања Кужет ја изненади публиката ама и Саша Поповиќ!

Сања Кужет во „Ѕвездите на Гранд“ го изненади директот Саша Поповиќ, но и сите гледачи. Саша ја праша за нејзиното презиме и таа сосема неочекувано го откри брачниот статус.

-јас имам супер име и презиме, мене ништо не ми фали. Одиме на наредните кандидати, кажа водителката.

-Но чекај. Ние не знаеме ти како се презиваш, кажа Саша.

-Ау, како е тоа можно, одговори Сања.

-Ти се викаш Сања, моминско Кужет, но бидејќи си мажена… зборуваше Поповиќ, а таа го прекина.

-Не сум, во заедница сум. Во една убава заедница, рече Сања, а Саша остана изненаден. Додека Босанац дофрлуваше дека е слободна.

-Види сега Сале, што е подобро Кужет или Живојиновиќ, ајде сега, алудирајќи на тоа дека нејзиниот вонбрачен партнер се презива така.

фото:јутјуб/принтскрин

Останати вести од Радио Милева