запеа

Пронајдени се 10 резултати на тема „запеа“
Радио Милева

Сани и другарките плажата ја „превртеа наопаку“: Златното грло на пејачката и стројните Македонки ги засенија останатите девојки (ФОТО)

Сања Сани Гроздановска, една од најпопоуларните македонски фолк пејачки, по враќањето од австралиската турнеја, замина на Црногорското...
Радио Милева

Ирена Спасовска тера “втора младост за сите пари“: „Не е краток животот, туку нам доцна ни текнува да го живееме“ (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Спасовска долги години е на естрадата, но последниве најмногу во фокусот на медиумите. Што заради пеењето...
Радио Милева

Весело во студиото: Марк веќе неколку сезони готви во „Брза кујна“, а сега дојде моментот и кога запеа (видео)

Секој работен ден имаме прилика да го гледаме кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува на Сител телевизија. Веќе неколку сезони,...
Радио Милева

Ноне се врати на работа, па одново ги собра аплаузите, овој пат, виртуелно: Некогашната македонска поп ѕвезда потсети со песна, дека се’ уште умее да блеска (ВИДЕО)

Некогашната македонска поп пејачка Нона Неделковска по долгата пауза заради корона пандемијата и се врати на својата сегашна работа. ...
Радио Милева

Цеца одново запеа: Вака изгледаше првиот настап на фолк дивата на една приватна забава, по една година „корона пауза“! (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ официјално ја отвори сезоната на концерти откако беше објавено дека мерките  пропишани заради пандемијата...
Радио Милева

Алармантно: Ана Кораќ реши да запее, сите учесници од „Задруга 3“ избегаа… освен Давид, кој мораше да ја слуша како „завива“! (ВИДЕО)

Изгледа станува „непишано правило“ ако не сите, барем повеќето  учеснички во реалното шоу „Задруга“ да влезат како стралети, а оттаму...
Радио Милева

Душко Тошиќ запеа песна од Карлеуша, а повеќето ги покрија уште и му порачаа да трча само по топката (видео)

Јелена Карлеуша на својот Фејсбук профил објави снимка од својот сопруг Душко Тошиќ, како ја пее нејзината песна „Ко ово драму режира“,...