симона попоска

Пронајдени се 17 резултати на тема „симона попоска“
Радио Милева

Докторката има нешто да ви каже: „Сакам кога ме чешкаат“ – е едно од петте нешта кои не сте ги знаеле за Симона Попоска (ФОТО)

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера студираше медицина и стана лекар, иако белиот мантил го носи само во...
Радио Милева

(ФОТО) Најпознатата македонска докторка се соблекува и облекува на исто место каде и старлетата Сораја!

За разлика од Сораја која е само српска старлета, нашата Симона Попоска од неодамна е докторка, а дека долго време е дел од македонската...
Радио Милева

Учи да лечи, знае да пее, секси изгледа ама и поразлично мириса: После Лоба и Симона Попоска реши да си проба! (ФОТО)

Малку по малку и кај нас почна да станува традиција познатите и јавни фаци да бидат заштитни лица или таканаречени бренд амбасадори...
Радио Милева

Др.Симона Попоска славеше на големо за докторската диплома: Повод за стајлинг од кој „срце ќе ве стегне“

Македонската поп, пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера одлично си ги „туркаше“ студиите по медицина, па така згодна охриѓанка...
Радио Милева

Пејачката несакајќи ја откри тајната на убавиот изглед: Симона Попоска со „подгреана“ шминка! (ФОТО)

Македонската поп пејачка Симона Попоска покрај тоа што е една од најталентираните, наједуцираните, важи за една од најзгодните и најубавите...