Љубов и Секс

Вашиот омилен сладолед открива какви сте во сексот

Вашиот омилен сладолед открива какви сте во сексот

Психолозите успеале да најдат силна врска меѓу вашиот омилен сладолед и сексот. Ова се нивните заклучоци.

Кој е вашиот омилен вкус?

Чоколадо

Ако го сакате овој вкус, вие спаѓате во листата на страствени личности кои на светот највеќе ги сакаат храната и сексот. Исто така, вие сте многу добри и издржливи, а потпирајќи се на своето шесто сетило, точно знаете како да го задоволите партнерот.

Кафе и карамела

Овие слатки вкусови откриваат дека сте прагматична личност, без желба и смисла за експериментирање. Со самото тоа, љубовта на доживувате на интелектуален начин повеќе отколку телесен.

Јаткасти плодови

Го сакате вкусот на фстаци, бадеми, ореви или лешници? Тоа значи дека сакате само една личност во животот. Кај вас нема многу шарање, туку сите работи сакате да ги испробате само со една личност. Тоа за вас е врвно уживање.

Овошни вкусови

Освежувачките вкусови се за оние кои се егзотични во љубовта. Овие луѓе уживаат во еротските возбудувања, а на вистинската љубов се предадени во потполност.

Ванила

Ванилата е еден од најпопуларните вкусови. Овие луѓе сакаат сексуална врска со стабилни партнери кои цврсто стојат на земја, а уживаат во класичен секс. Сакаат нежна, но сензуална љубов.