Љубов и Секс

3 изненадувачки едноставни психолошки совети за како да ѝ се допаднете на жената

3 изненадувачки едноставни психолошки совети за како да ѝ се допаднете на жената

Многу мажи пораснаа со приказни за тоа како жените се енигми кои го оставаат посилниот пол збунет од нивните постапки во врските.

Но, вистината е навистина поинаква, а начинот на кој може да ѝ се допаднете на жена е всушност прилично едноставен.

Треба да направите само две работи – да ѝ ја покажете почитта што ја заслужува едно човечко суштество и да бидете отворени да научите сè за неа.

Имајќи го тоа на ум, еве неколку совети како подобро да ја разберете жената и да изградите подобар однос со неа.

1. Веројатно премногу размислувате

Жените, исто како и мажите, се луѓе. Да се ​​биде човек значи дека нашите постапки се водени од вродената желба никогаш да не бидеме повредени. Понекогаш тој инстинкт ги наведува луѓето да постапуваат ирационално или да прават неправедни претпоставки. Но, за жал, сето тоа е дел од играта на љубовта и животот.

Сепак, воопшто не е комплицирано да привлечете жена, како што можеби верувате поради крутите, често неточни и застарени родови улоги од минатото.

Повеќето жени ги сакаат истите работи што ги сакаат мажите: Тие сакаат авантура, сакаат почит, сакаат посветеност, сакаат слобода на избор, сакаат еднаквост – да бидат ваш партнер, а не ваш родител.

2. Работи кои не се привлечни за жените

Ако првиот состанок помине лошо, има мали шанси за втор, или воопшто каква било иднина. И многу први состаноци, за жал, не успеваат затоа што мажите не се свесни дека трите работи за кои веруваат дека се привлечни, всушност ги одбиваат жените.

Фалење: Сакате да импресионирате девојка, но кога премногу се фалите со жена, ќе изгледате или вообразени или досадно несигурни. Ниту едно мислење не е добро за вас. Тоа не значи дека не можете да се пофалите со некое достигнување, но не претерувајте.

Арогантно однесување: Можеби сте богати, успешни и талентирани, но тоа не значи дека треба да се однесувате кон другите како да се под вас. Жените ќе обрнат посебно внимание на тоа како се однесувате со келнерот: дали им се жалите или оставате малку бакшиш? Имајте го тоа на ум и запомнете дека поседувањето клучеви од Ферари не ви дава право да се однесувате како да сте крал на светот.

Шовинистичко однесување: Жените се навредени од шовинизмот. Ова треба да се знае без да ви се каже. Дури и жените кои се смеат на шега веројатно го прават тоа само за да избегнат потенцијално опасна конфронтација. Ако ѝ кажете на девојката на состанок дека очекувате вашата жена да остане дома и да ги воспитува децата, можеби никогаш повеќе нема да ја видите.

3. Жените сакаат доверба и самодоверба

Последниот совет за тоа како да привлечете жена го вклучува прашањето на самодовербата. Тоа е можеби најмоќниот трик во вашиот ракав кога станува збор за запознавање и привлекување партнер.

Причината е прилично едноставна: луѓето ги привлекува самодовербата. Луѓето сакаат партнер кој не се плаши да ја преземе контролата кога е потребно, може да донесува одлуки индивидуално и како партнер и може да ја сподели напорната работа во врската.

Ова не значи дека жените сакаат некој да ги води наоколу – никој не го прави тоа – но тие исто така не сакаат да бидат единствениот што ги влече конците во врската. Сакаат унија во која двете страни земаат, но и даваат. А тоа го можат само луѓето кои имаат меѓусебна доверба.

Мажите без самодоверба, од друга страна, често седат на страна, премногу се плашат да преземат контрола или да направат потег. Во недостаток на самодоверба, тие седат настрана и гледаат како минуваат годините.

извор:курир.мк

фото:Shutterstock