тијана

Пронајдени се 27 резултати на тема „тијана“
Радио Милева

Јованка Јо – прилепчанката со скопска адреса на живеење што ја расплака Тијана која беше во жирито на „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

Родена прилепчанка со долгогодишна скопска адреса на живеење, Јованка Јакимоска Митревска (46) сите успеа да ги освои сите со својот...
Радио Милева

Вук тргна по стапките на татко му, па нагло смени правец: Синот на Тијана требаше да стане несуден кошаркар, а сега плива во водите во кои е целото семејство на неговата мајка – светот на музиката! (ФОТО)

Вук, синот единец на македонската пејачка и од пред некое време актерка Тијана Дапчевиќ неодамна наполни 14 години. Откако заврши основно...
Радио Милева

Тијана веќе не се фарба: Скопската белграѓанка целата поседена со нова фризура заличе на една нејзина помлада колешка (ФОТО)

Откога ја паметиме, македонската пејачка Тијана Дапчевиќ е склона на чести промени на имиџот, вклучуваќи и ја и косата, односно нејзината...
Радио Милева

Повторно „копаше“ по старите фотографии, па најде неколку што будат носталгични спомени: Можете ли да ја препознаете нашата музичко-актерска ѕвезда? (ФОТО)

„Ех, тоа беа времиња“ или: „Да знае ти како беше во наше време…“ или „Да може да се врати она време, оние години…“ – се само...
Радио Милева

Тијана не влезе во финалето на српскиот избор за песна на Евровизија: „Ви благодарам на сите, немаме сите исто уво и очи…“ (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ и оваа година се натпреваруваше на српскиот избор за песна на Евровизија каде се обиде да обезбеди виза за Евровизија....
Радио Милева

Тијана е „бомба“: Новата девојка на Жика Јакшиќ е екс- сопруга на познат фудбалер, а осамнаа и нејзини приватни фотографии

Девојката на Жика Јакшиќ била во брак со познат фудбалер. Дека љубовта не се знае за години уште еднаш докажа Жика Јакшиќ, кој по разводот...
Радио Милева

Сестрата на ријалити ѕвездата Миљана Кулиќ е секс бомба со атомска предница: „Градите на Тијана одат две минути пред неа“ (ФОТО)

Контроверзната ријалити учесничка во „Задруга“, Миљана Кулиќ има уште две сестри – Тијана (24) и Ана, кои се потполно спротивни од...
Радио Милева

Ријалити ѕвездата Миљана Кулиќ не излегува од машкиот кревет иако не е толку згодна, ама затоа сестра и е русокоса секс бомба (ФОТО)

Учесничката во реалното шоу „Задруга 4“, Миљана Кулиќ, постојано истакнуваше дека има убави и згодни сестри кои би создале хаос доколку...
Радио Милева

Тијана ја испрати Тамара на Евровизија па објави фотографија со која сите ги стави во недоумица: Дали можеби Хана (не) е нејзина ќерка? (ФОТО)

Сестрите Тодевски секако важат за едни од најпознатите во Македонија и соседството. Покрај вокалните квалитети и способности, нивната...
Промотер

Во новогодишното шоу на МТВ, Каролина, Тијана, Јелена, Васил и Вера вака ја отпејаа – „Во коси да ти спијам“ (ВИДЕО)

Во новогодишната ноќ МТВ и екипата на популарната ТВ серија „Преспав“, приредија одлично тричасовно шоу, збогатено и со музички гостувања...
Радио Милева

На концертот за Тоше, Хана беше ѕвезда во бекстејџот: Ева како и зошто, тета Тијана и „Фрајле“ го „бркаа штркот“ (ВИДЕО)

Петочниот концерт во чест на Тоше Проески на сцената на ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје донесе дузина познати македонски...