Љубов и Секс

Ова е најромантичниот знак во хороскопот – многумина никогаш не би кажале дека е така

Ова е најромантичниот знак во хороскопот – многумина никогаш не би кажале дека е така

Астрологијата и зодијакот можат да имаат улога во тоа како да се идентификувате со љубовта и да ја изразувате.

Секој покажува љубов на различни начини, а како ќе ја покажете зависи од вас. Романтиката често се смета за некој вид на гест.

Еден тврдоглав знак владее со светот на љубовта
Кога станува збор за романсата, Венера владее со сите. Го добила името по божицата Венера која владее со сите работи кои имаат врска со задоволството, од уметност, љубов и страст.

Во зодијакот постојат два знаци со кои владее Венера – Вага и Бик. Доколку имате било кој од овие знаци во вашата карта може да укажува на зголемено чувство на Венера во одредени области од вашиот живот.

Бикот на крајот се смета за најромантичен знак во зодијакот. Како земјен знак има блиска врска со материјалното добро што значи дека Биковите сакаат да им даваат подароци. Биковите уживаат во работите кои се однесуваат на телото и земјата, одвојувајќи време да уживаат со сите свои сетила. Иако често им замеруваат што се тврдоглави, тие само сакаат да уживаат со луѓето околу себе.

извор:точка.ком.мк