Љубов и Секс

Ќе ви биде жал што овие секс совети не сте ги слушнале порано

Ќе ви биде жал што овие секс совети не сте ги слушнале порано

1. Ако за време на орален секс имате проблем со нагонот за повраќање, кога пенисот на партнерот ви навлегува премногу длабоко во устата, еве ви совет. Една жена открила дека и помага едноставен трик: стискањето на палецот во тупаница би треба да помогне при чувството на задушување.

2. Не му дозволувајте на партнерот да става премногу лубрикант.

3. Добриот секс не вклучува секогаш пенетрација. Ако поради која било причина не сакате пенетрација, има многу повеќе забавни начини да го задоволите вашиот партнер и себе си.

4. Доколку за прв пат сте во оргија, запомнете дека во реалниот живот никогаш не изгледа како во порно филм. Истото може да важи и за секс со едно лице.

5. Не ограничувајте се на една позиција, можете да пропуштите многу.

6. Ако воздивнувате за време на оралниот секс, партнерот повеќе ќе ужива во тоа, бидејќи вашите гласни жици ќе пропуштат мала вибрација која може да го иритира неговиот пенис.

7. Може да го направите оралниот секс поинтересен. Ставете коцка мраз во устата и држете ја кратко време или наполнете ја устата со пенест пијалок, па почнете.

8. Ако видите дека лицето со кое сте во кревет ужива во нешто, не запирајте или не менувајте ја техниката. Ако забележите дека правите нешто како што треба, само продолжете.

9. Човечкото тело понекогаш прави чудни звуци или испушта мириси, но тоа им се случува на сите, нема потреба да се срамите од тоа.

10. Бидете отворени за испробување нови работи, никогаш не знаете кога ќе откриете нешто ново што навистина ве возбудува.

11. Од вас не се бара да се согласите со нешто што ви го сугерира вашиот партнер и немате причина да се чувствувате виновни доколку нешто не ви се допаѓа.

12. Не прескокнувајте предигра.

13. Ако се чувствувате занемарено за време на групниот или тројниот секс, важно е веднаш да го кажете тоа. И вие сте одговорни за сопственото задоволство.

14. Ако особено уживате во нешто, не бидете срамежливи да го известите вашиот партнер. И вие сакате да ве пофалат, зарем не?

извор: Курир.мк