Радио Милева

Влезе во реално шоу за да финансиски му помогне, а сега го нема: Јелена Круниќ неутешна поради смртта на нејзиниот татко!

Влезе во реално шоу за да финансиски му помогне, а сега го нема: Јелена Круниќ неутешна поради смртта на нејзиниот татко!

По тешко боледување, сношти починал таткото на пејачката Јелена Круниќ. Пред неколку месеци таа изјави дека влегла во „Задруга“ за да заработи пари и да му купи лекови на нејзиниот татко.

Таа не била со нејзиниот татко во последните моменти бидејќи била во Милано, а утрово се вратила во родниот Чачак.

Круниќ на Инстаграм сподели фотографија со татко и, а во описот напиша потресна порака.

„Тато, зошто ме остави? Мојот живот не е ист. Го нема мојот татко. Мојот живот, напиша Јелена во описот на фотографијата.

Пејачката прими сочувство од нејзните следбеници, пријатели и фанови.

Останати вести од Радио Милева