Живот и Стил

Веднаш ќе ја вклучите рерната: Ставила лажици на тесто, резултатот ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Веднаш ќе ја вклучите рерната: Ставила лажици на тесто, резултатот ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)
Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас.
Изненадете ги своите гости или домашните со тест во облик на лажица.
Се што треба да направите е да ставите лажица на тестото, а потоа да го исечето во обликот на лажицата.
Испечете ги седум минути на температура на 200 степени и вашите лажички од тесто ќе бидат прекрасни.
извор:сител.мк