Живот и Стил

Дневен хороскоп: Сабота, 9-ти март 2024

Дневен хороскоп: Сабота, 9-ти март 2024

ОВЕН
И покрај идеалниот ден за патувања и промени, подобро е да не седнете зад воланот ако не сакате да добиете казна за брзо возење. Вашиот перфекционизам исчезнува кога сте зад воланот и имате тенденција да ја преземете улогата на тркачки возач. Нервозни сте и имате тенденција да се расправате. Тешкотиите и проблемите нема да ви избегаат денеска. Подобро молчете и не се нервирајте.

БИК
Доколку е можно, избегнувајте комуникација со деловните партнери денеска уште од утрото, а по можност и откажете се од преземањето нов почеток. Очекувајте недоразбирања со вашите најблиски поради различни мислења за прашања поврзани со поправки во домот. Не реагирајте набрзина на нечија критика, дури и ако е роднина. Можете да патувате.

БЛИЗНАЦИ
Не оптоварувајте се со огромни задачи, иако овој ден е поволен затоа што никој не ви пречи пред да го направите изборот и можете да работите без напнатост. Ќе се справите со сите ваши обврски. Не се исклучуваат профитабилните понуди за заеднички бизнис направени „на чашка“, но не прифаќајте ги со наивно задоволство.

РАК
Ќе ве принудат да ги промените вашите барања, иако тие се поврзани со вашите нови планови. Подобро отстапете и не се расправајте. Не докажувајте се дека сте незаменливи. Спасете се од непријатноста и негативизмот на вашите колеги кои се обидуваат да ве поколебаат и да ве одвратат од вашите цели.

ЛАВ
Очекувајте вести за финансиски приходи доколку се занимавате со трговија, но во никој случај не брзајте да ги вложите во нов проект. Испитувањата се полесно надминливи, ако имате на кого да се потпрете. Не се дружете со непознати луѓе и не се расправајте со другите без причина, само затоа што сакате да се одморите но не можете.

ДЕВИЦА
Избегнувајте состаноци и разговори со вашите деловни партнери и не иницирајте нови активности. Не обидувајте се да ги игнорирате дошептувањата од вашата сопствена интуиција, иако понекогаш имате желба да направите драстични промени во вашиот живот. Денеска судбината ве предупредува и за претстојните проблеми.

ВАГА
Уште од утрото сте исполнети со одбивност кон работата. Не паѓајте во искушение да размислите да земете заем пред изборите, бидејќи тешкотиите ќе бидат ваши. Не се исклучени проблемите за кои треба да најдете компромисно решение. Очекувајте приходи, но не објавувајте дека сте ги добиле.

ШКОРПИЈА
Денот е добар за збогатување со нови информации кои ќе го подигнат вашиот интелект на ново ниво и ќе ви помогнат на професионален план. Направете нов почеток поврзан со креативните состаноци и размената на искуства, доколку сте ги договориле однапред. Бидете самокритични и не избрзувајте.

СТРЕЛЕЦ
Денеска не размислувајте за промена на работното место и не донесувајте важни одлуки, особено поврзани со финансиите. Дури и при примамливи понуди, размислете внимателно за вашите постапки и консултирајте се со луѓе кои знаат повеќе од вас. Од утрото очекувајте недоразбирања и претензии од стана на вашите најблиски.

ЈАРЕЦ
Не сте склони да се усогласувате со околностите што ви ги наложуваат животот или судбината. Податливи сте за колебања од крајност во крајност, од веселост до гнев, од дарежливост до неподготвеност да дарувате. Поканата да ги посетите вашите блиски бара од вас да бидете претпазливи и воздржани во комуникацијата. Ќе ги запознаете лошите особини на луѓето кои до денеска ги сметавте за пријатели и не се сомневавте дека се подготвени да ви наштетат.

ВОДОЛИЈА
Денот е неповолен за правење нов почеток, но без брзање. Избегнувајте да изгубите дел од заштедата со тоа што нема да им кажувате на сите што сте заработиле претходните денови. Немојте да бидете раздразливи ако ви побараат заеми затоа што вие самите сте виновни. Неповолна комбинација на несакани фактори што доведуваат до тешкотии, може да ви создаде неволји од различна природа.

РИБИ
На овој ден ќе се чувствувате малку лошо, а причината е што претходните денови бевте загрижени, но молчевте и се затворавте во себе и при лесно решливи проблеми кои сѐ уште ги доживувате. Тешкотиите не се по ваш вкус. Не потопувајте се во туѓи драми, кои имате навика да ги претворате во свои, туку работете активно додека и навечер не одите дома да се одморите. Вечерта ќе почувствувате опуштање и тага доколку сте напуштени и уморни.