мис

Пронајдени се 13 резултати на тема „мис“
Радио Милева

Убавата сопруга на Др. Вело Марковски, не страее – напротив, како да се подмладува: Евгенија пред 10 години била убавица, а сега е уште поубава, отколку кога била мисица! (ФОТО)

Познато е дека врвниот македонски инфектолог Др. Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска,...
Радио Милева

Порасна и помалата ќерка на Мики и Светлана Црнокрак: Моника личи на мама, а Нина повеќе на тато – малата наследничка веќе има и титула за мис (фото)

Мики и Светлана Црнокрак важат за една од најубавите познати брачни двојки во Македонија, а разбирливо дека вистински убавици се и нивните...
Радио Милева

Сара Рељиќ – гола: Српската мисица и поранешна ријалити учесничка усликана како од мајка родена додека се пресоблекува (ВИДЕО)

Српската мисица, пејачка и поранешна учесничка на „Задруга“, Сара Рељиќ пред неколку дена се пласираше во полуфиналето на натпреварот...
Лице в Лице

Познатата манекенка и мисица Ана Брзанова открива: На 21-на година го победив канцерот, два пати бев на работ да се откажам (ВИДЕО)

Ана Брзанова е само уште една во низата убавици кои ја продолжуваат традицијата, дома да се враќаат со лента, дијадема и титула. Ана ...
Радио Милева

Билјана Јаневска е прва придружничка на светскиот избор за „Мис модел Туризам“: На „мисица од Дрисла“ и се оствари уште еден сон како од бајка, откако „ја освои“ Јамајка! (ФОТО)

Македонската мисица, манекенка и модел Билјана Јаневска уште еднаш докажа дека е своевиден светски феномен. Преку ден вработена во...
Радио Милева

Бугарската мисица доби необичен подарок: Михаела пиштол гола на насловната страница на „Плејбој“, затскриена само со роденденската торта кај меѓеуножјето (ФОТО)

Бугарската мисица Михаела Тодорова наполни 22 години и доби необичен подарок – втора насловница на бугарското издание на најпродаваниот...
Радио Милева

Кристина и Ивана, нашите убавици од „Мис Глоуб 2019: Русокоса и бринета, два света – една желба, да се биде Мис или… „кучка“!

На тукушто завршениот избор за убавина во Црна Гора, „Мис Глоуб 2019“ учество земаа неколку Македонки. Само една од сите нив ја претставуваше...