Промотер

„Тандеми“ и порачуваат на неверничката – „Не барај ме“ (ЛИРИК ВИДЕО)

„Тандеми“ и порачуваат на неверничката – „Не барај ме“ (ЛИРИК ВИДЕО)

По печалбарската „Гурбет“, скопската фолк група  „Тандеми“ деновиве ја промовираше својата најнова песна насловена „Не барај ме“, чиј комплетен автор е Бобан Василески ( музика, текст, аранжман, микс, мастеринг), а текстуалното видео го изработи Кире Василески, додека целиот проект го потпишува  „ССЛ продукција“.

„Оваа песна те боли, плачеш до зори, шепотат усни неверни… Јас можам без тебе, дај не губи време, друга ме љуби, еј, не барај ме“, пеат момците во својот нов сингл, а како звучи сето тоа дознајте во продолжение.

Извор: РадиоМК