Радио Милева

Хит видео: Mилица Тодоровиќ ги имитира Цеца и Јелена Карлеуша

Хит видео: Mилица Тодоровиќ ги имитира Цеца и Јелена Карлеуша

Некогашната победничка на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Милица Тодоровиќ е позната по добрите имитации. По неколку успешни имитации на нејзните колеги, Милица овој пат се надмина себе си.

Расположената Милица ги имитираше пејачките кои со години не зборуваат, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша.

Иако, Тодоровиќ за првпат ја имитира Цеца, пејачката одлично одговори на задачата и успеа да се снајде како Цеца и Јелена.

Останати вести од Радио Милева