Радио Милева

Аделина Тахири покажа фотографија од бебето ама и се пофали колку е згодна по породувањето (фото)

Аделина Тахири покажа фотографија од бебето ама и се пофали колку е згодна по породувањето (фото)

Помина околу половина месец откако албанската пејачка Аделина Тахи на свет го донесе своето прво дете и се реализираше во улогата на мајка.

Бебето доби модерно име Џон, а тазе мама Аделина уште пред неговото доаѓање направи голема забава за добредојде каде беа поканети многу гости, имаше музика во живо и се тоа уште пред  да се породи.

Сега откако се дома, како и секоја мајка, така и Аделина ужива во мајчинството, да го негува, гушка, гали, бакнува, фотографира… своето малечко бебенце.

 

View this post on Instagram

 

??❤️

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Таа објави фотографија од неговите слатки стапалца, а подоцна на својот профил спдодели и неколку фотографии од кои јасно покажа дека по породувањето брзо ја вратила својата форма.

Природата е различна за секоко, иако требаат околу шест месеци за женското тело да се врати во форма близу до онаа пред бременоста, но сепак кај некои постојат исклучоци.

Останати вести од Радио Милева