Радио Милева
солзи и роденденско танго

Адам Лабунски славеше роденден во „Задруга“: Прво плачеше, па се смири во прегратка на згодната цимерка (ВИДЕО)

Адам Лабунски славеше роденден во „Задруга“: Прво плачеше, па се смири во прегратка на згодната цимерка (ВИДЕО)

Во шестата сезона на најгледаното регионално реално шоу „Задруга“, вчера македонскиот учесник, пејачот Адам Лабунски славеше роденден.

Додека цимерите уживаа во богатата трпеза, Адам реши да ги прочита пораките што ги добил за својот роденден.

Пејачот очигледно емотивно погоден од напишаното, плачеше додека во раце ја држеше честитката. Особено стана чувствителен кога ги виде пораките од неговата прабаба (КЛИКНИ ТУКА):

„Ти благодарам драга моја“ – низ солзи рече пејачот.

Кога дојде моментот роденденската забава полека да привршува, Адам ја “грабна“ цимерката Слаѓа Лазиќ и со неа одигра романтичен роденденски танц. Погледнете како изгледаше неговото роденденско танго (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Радио Милева