Радио Милева
на плажа во јануари

„Жешки“ фотографии од одмор: Нина Сеничар позираше во костим за капење и ги „распамети“ сите (фото)

„Жешки“ фотографии од одмор: Нина Сеничар позираше во костим за капење и ги  „распамети“ сите (фото)

Водителката и актерка Нина Сеничар со својот изглед ги остава сите без зборови, иако има 38 години, сите коментираат дека изгледа како да има 20-ти години.

Таа сега го запали Инстаграм со „жешки“ фотографии од одмор, покажувајќи го извајаниот задник. Нина ужива во Доминиканската Република од каде и се огласи.

Имено, таа позираше во танга костим за капење, така што во преден план беа нејзиниот затегнат задник и долгите нозе, додека плажата од бајките ги распамети нејзините следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Senicar (@ninasenicar)


Патем, Сенишар глуми во неколку холивудски филмови, како и бројни италијански филмови и серии. Живее со семејството во луксузна вила во Лос Анџелес и е многу посветена на нејзиниот дом и семејство, а во една прилика разговараше со локалните медиуми за животот во Америка и откри дека е одлична домаќинка, како и дека е феноменална во кујната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Senicar (@ninasenicar)

“Доаѓам многу често во Србија, никогаш во главата не сум одлучила дека јас повеќе не живеам овде. Само слетувам и одлетувам. Во последно време ме интересираат традиционални работи. Сакам да правам полнети пиперки, гибаница, но сè уште не сум се осмелила да правам сарма.“ рече тогаш таа.

Фото: Printskrin/Instagram/ninasenicar

Останати вести од Радио Милева