Радио Милева

Српската естрада на мета на сајбер кримнал, а меѓу нив Аца Лукас и Соња Вуксновиќ

Српската естрада на мета на сајбер кримнал, а меѓу нив Аца Лукас и Соња Вуксновиќ

Последните неколку дена српските музички уметници се на мета на хакерите на социјалните мрежи.

Српските медиуми пренесуваат дека Лепа Брена, Слоба Радановиќ, Сања Маринковиќ се на удар на хакер кој е малолетен.

Петнаесет годишен тинејџер е уапсен бидејќи се сомнева дека ги хакирал профилите на Брена, Слоба, водителката Сања.

Во тек е истрагата која ќе покаже дали овој малолетник ги хакирал и профилите на бившиот пар Соња Вуксановиќ и Аца Лукас.

Српски Курир пишува дека против малолетникот е поднесена пријава, но и дека истиот ги уценувал познатите да платат одредена сума за да им ги врати профилите.

фото: курир.рс

Останати вести од Радио Милева