Радио Милева

Сите ја знаете како мајка на Величествениот: Турската актерка е тешко болна

Сите ја знаете како мајка на Величествениот: Турската актерка е тешко болна

Небахат Чехре е позната турска актерка која публиката ја памети по нејзината улога како мајка на султанот во серијата „Сулејман Величестевениот“. И покрај годините таа важи за една од најубавите актерки,  а води грижа за својот изглед.

Меѓутоа, како што пренесуваат медиумите актерката е болна  од болест за која нема лек. Станува збор за Алцхајмерова болест и потполно се промени.

фото: принтскрин/јутуб

И покрај сите проблеми, Набахат замина на годишен одмор, па на Инстаграм објави фотографија на која се гледа како јаде овошје.

 

View this post on Instagram

 

Ekranın özlenen sultanı #nebahatçehre #nebahatcehre

A post shared by Nebahat Çehre Fan Club (@nebahatcehrefanclub) on

Нејзините фанови и порачаа дека изгледа одлично и дека не се познава дека е болна.

Останати вести од Радио Милева