Радио Милева
Влегува во јатото силиконки

Рада Манојловиќ по ракинувањето со Харис донесе одлука да ги зголеми градите и да има силиконска предница

Рада Манојловиќ по ракинувањето со Харис донесе одлука да ги зголеми градите и да има силиконска предница

Рада Мнојловиќ, која го негуваше својот природен изглед, решила да се промени по раскинувањето со Харис Берковиќ. Пејачката наводно решила ги зголеми градите.

Имено, Рада наводно веќе посетила хирург и избрала „јаки тројки“.

– Адутот отсекогаш биле долгите нозе и добриот глас, а никогаш немала комплекс поради малите гради. Кога раскина со Харис, ми рече дека сака да промени нешто на себе. Мислев дека сака да ја смени фризурата, како и повеќето жени по раскинувањето, но ме изненади. Таа ми кажа дека има намера да истави силикони! – вели пријателот на Рада за Информер, кој инсистирал на анонимност.

Пејачката е толку решена да ги зголеми градите што наводно веќе била кај пластичен хирург.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RADA MANOJLOVIC (@radamanojlovic)

– Рада и нејзината сестра пред неколку дена имаа консултации со пластичен хирург. Дефинитивно ќе вгради силикони, но нема да претера. Избрала „јаки тројки“, кои најверојатно ќе ги постави кон крајот на летото бидејќи дотогаш има закажани тезги кои не сака да ги откаже поради операција – вели соговорничката и додава дека фолк ѕвездата дури и разговарала со нејзиниот лекар за операција на носот:

-Рада се распрашуваше и за операција на носот, но на крајот се откажа. Таа рече дека нема доволно храброст за таа операција, иако ми призна дека и пречеле прозивки на колегите дека има голем нос. Дури и кога веќе решила да направи операција на градите, ја убедувам да го намали и носот, но не верувам дека ќе ме послуша.
Рада со години е противник на силиконите и е единствената фолк ѕвезда која никогаш не поминала под нож.
Меѓутоа, таа неодамна се предомислила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RADA MANOJLOVIC (@radamanojlovic)

– Ако нешто почне да ми виси или паѓа и кога ќе помислам дека нешто не е во ред со моето тело, ќе го поправам. Кога ќе влезам во некоја година, многу е можно да се оперирам – изјави претходно Манојловиќ.

Останати вести од Радио Милева