Радио Милева
емотивен статус

Рада Манојловиќ за љубовта: Никој не ми приоѓа, можеби се плашат од мене (фото) 

Рада Манојловиќ за љубовта: Никој не ми приоѓа, можеби се плашат од мене (фото) 

Рада Манојловиќ проговори за својот емотивен статус и откри зошто мажите  не и приоѓаат.

Откако Рада Манојловиќ раскина со колегата Харис Берковиќ, се шпекулираше дека пејачката му се вратила на старото момче Милан Станковиќ.

Овие приказни првично започнаа кога Милан Станковиќ ја заследни својата поранешна на Инстаграм, а потоа пејачот стави крај на тие инсинуации со нова објава.

– „Не сме заедно и ништо не се случува. Само мирно“. За емотивниот живот на пејачката имаше различни шпекулации, но јавноста не дозна дали некој нов го освоил срцето на фолк ѕвездата. Рада реши да си ја отвори душата и отворено да проговори за својот емотивен статус.

“Не знам дали се плашат од мене, но никој не ми приоѓа. Никој не ми приоѓа бидејќи сум прилично одбивна, само се смешкам пред вас и пред камери. Вака сум многу недостапна и не сум заинтересирана . Навистина сум само насмеана и убава пред новинарите, додека во живо не го пренесам тоа чувство и онаа атмосфера дека некој може да дојде до мене и „да стартува“. Не сум заинтересирана и некако е видливо, мислам на два метра околу мене“, низ смеа изјавила Рада за „Гранд“.

Сепак, пејачката е сосема сигурна дека се ќе си дојде на свое место и дека ќе ја најде својата сродна душа.

фото: printskrin/instagram/radamanojlovic/YouTube/Grand Online

Останати вести од Радио Милева