Радио Милева

Принцот Хари открва кој е виновен за смртта на неговата мајка (видео)

Принцот Хари открва кој е виновен за смртта на неговата мајка (видео)

Принцезата Дајана животот го изгуби во автомобилска несреќа во Париз 2008 година, но никој не сноси одговорност за нејзината смрт. Во документарецот за смртта на Дајана, „7 Days“ нејзиниот син Хари проговори за папараците и вели дека за смртта на неговата мајка си обвинува папараците.

-Една од најтешките работи е тоа што луѓето кои ја однесоа до тој тунел ја фотографираа додека умираше на задното седиште на автомобилот, вели и додава дека Дајана имала тешки повреди на главата, но била жива во автомобилот.

Смртта на принцезата ја констатираше и другиот син – Вилијам:

-Кога ќе ти се случи нешто толку трагично како смртта на мојата мајка на 15 години, што нажалост многумина доживеале, тоа или те прави посилен или те крши. Јас не допуштив тоа да ме скрши, вели Вилијам.

Принцезата Дајана настрада во автомобилска несреќа во тунелот „Pont de l’ Alma3 во Париз 2008 година.

фото:GULIVER/GETTY…

Останати вести од Радио Милева