Радио Милева
тажна вест

Почина сопругата на легендарниот српски ТВ водител Миња Субота

Почина сопругата на легендарниот српски ТВ водител Миња Субота

Бранка – сопругата на легендарниот српски ТВ водител Миња Субота со која во брак беа 37 години, ненднадејно почина вчера, на 25 декември. Миња на  телевизиските гледачи им стана познат и популарен во 70-ите години по шоуто „Од Глава до петици“ кое го водеше заедно со уште една водителска легенда, покјниот Милован Илиќ – Минимакс.

„Со љубов и тага се простуваме од нашата драга Бранка“ – се простуваат Миња и неговиот син Милош од нивната сопруга и мајка Бранка.

Како што информираат семејството, посмтрните останки на Бранка ќе бидат кремирани, а кремирањето ќе се одржи во сабота, 29 декември на Новата гробишта во Белград.

Останати вести од Радио Милева