Радио Милева
а тоа е...

Нешто лично: Тамара Тодевска јавно го откри се’ она што за неа го знаат само најблиските (фото)

Нешто лично: Тамара Тодевска јавно го откри се’ она што за неа го знаат само најблиските (фото)

Тамара Тодевска редовно го сервира својот приватен живот на тацна.

Таа воопшто не се штеди да открие нешто повеќе од својата приватност, додека поголемиот дел од нејзините колеги едвај да покажат нешто повеќе освен кога имаат промоција, настап, се сликаат за некоја реклама, тогаш  ќе бомбардираат со објавите, дури да помислите дека ќе ви „излезат од фрижидер“.

Тамара е комплетна спротивност, транспарентна и отворена речсиси за се’ она што се вика нејзино секојдневие и ја прави среќна и исполнета.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Сепак, секогаш има нешто кое треба да остане приватно и интимно само за оние кои се најблиски и најдобро те познааат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Токму дел од ваквите детали кои делумно можеби и не и беа познати на јавноста, Тамара ги сподели на своите „стори“ објави на Инстаграм.

Па така, дознавме и нешто повеќе за неа како тоа од што се плаши, кое и е омилено јадење, пијалок и слично.

Ова е личната карта на Тамара во која се вели:

-Има 38 години, висока е 168см, број на обувки 40, хороскопски знак близнаци, две деца, 17 тетоважи, страв од височина, омилено јадење и се шницли, боја црна, омилен пијалок „moscow mule“, омилено животно тигар, љубоврн статус во врска, музички правци: соул, блуз,хаус, и хип-хоп.

Некои карактеристики веќе се добро познати, но сега и’ нешто повеќе за еден од најдобрите женски вокали во земјава.

фото:Instagram printscreen/ tamaratodevska

Останати вести од Радио Милева