Радио Милева

„Не знам како ќе го дочекам март“: Лепа Брена за малку ќе се расплачеше пред камерите (видео)

„Не знам како ќе го дочекам март“: Лепа Брена за малку ќе се расплачеше пред камерите (видео)

Пејачката Лепа Брена сношти беше на забавата на „Hello“ каде што во долга црна тоалета ги собра сите погледи.

Пејчката пред камерите даде интервју за порталот „Блиц“ во кое истакна дека многу е емотивна кога зборува на темата за своето идно внуче.

Имено, нејзиниот посинок Филип Живојиновиќ и снаата Александра Пријовиќ ќе станат родители на своето прво дете, односно син.

фото: Принтскрин

„Филип отсекогаш беше паметно момче, а веќе е возрасен. Прв дозна Боба, но во медиумите тоа беше погрешно пренесено. Боба ни се јави на сите и сите плачевме. Еве сега додека зборувам ми доаѓа да заплачем. Тоа е некако неконтролирана емоција. Јас не знам како ќе го дочекам март да се Александра породи. Мислам дека е логочино на овие години да добиеме внуче, вели Брена за „Блиц“.

Интервјуто може да го погледнете тука.

Останати вести од Радио Милева