Радио Милева
вкус за стил и мода

Ќерката на Здравко Чолиќ сака да ги истакнува сите свои атрибути, а со нејзиниот моден избор повторно привлече внимание (фото)

Ќерката на Здравко Чолиќ сака да ги истакнува сите свои атрибути, а со нејзиниот моден избор повторно привлече внимание (фото)

Ќерката на легендарниот пејач Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ го привлекува вниманието на јавноста со својот моден избор.

Уна со секое појавување во јавноста го потврдува својот вкус за стил и мода.

Сепак, не се малку оние кои веруваат дека иако има само 22 години, понекогаш претерува со гардероба која е премногу смела дури и за нејзината млада возраст. Нејзините комбинации привлекуваат внимание и поради смелоста на изборот, и поради успешната комбинација на елеганција и модерен стил. Не можеме да го занемариме фактот дека Уна има поддршка од семејството, вклучувајќи го и нејзиниот татко Здравко, кој со децении инспирираше многу генерации со својата музика и стајлинг.

 Здравко колку и да ги избегнуваше светлата на папараците и рефлекторите низ кариерата, Уна сака да се фотографира секогаш кога има прилика.

Нејзините 45.000 следбеници често имаат можност да видат на кои светски дестинации се сели и како изгледа ќерката на најпопуларниот пејач во поранешна Југославија.

Нејзините обожаватели редовно ја опсипуваат со море од пофалби. Уна има природно сладострасно тело и ја истакнува својата бујна биста секогаш кога може. Овој пат таа објави селфи од автомобилот, каде носеше црн памучен корсет над кој имаше сребрена јакна која беше комплетирана со панталони. Долгата бакарна коса ја врза во реп, а имаше и попригушена шминка која само дополнително ја истакна нејзината природна убавина. За накит носеше дискретно ланче и обетки, а во преден план беше нејзиното многу длабоко деколте. Фотографијата веднаш собра лајкови на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic)

Така следеа пофалби за изгледот на атрактивната Уна. Забележливо е дека повеќето нејзини обожаватели се прилично срамежливи, па најмногу коментари добива во форма на смајли, цвеќиња, срциња и ѕвезди.

Фото: printskrin/instagram/unacolic

Останати вести од Радио Милева