Вистаграм

Вистаграм

Генијален ноќен клуб во Будимпешта: Култно место во срцето на Унгарија кое мора да го посетите (фото)

Добрата забава, релативно ниските цени, одличната храна и лежерноста што владее со градот се она што ја одликува Будимпешта. Оваа дестинација...
Вистаграм

Овој град ќе ви плати 55.000 евра за да се преселите во него: Вистински бисер на Европа е, а ова се условите за да живеете во него

Живот во којшто би можеле да се опуштиме, да читаме книги, да гледаме филмови, да си поминуваме онолку време колку што сакаме во домот,...
Вистаграм

„National Geographic“: Една земја од поранешна Југославија се најде меѓу 25-те дестинации кои треба да ги посетите во 2023 година

Американското списание „National Geographic“ објави листа од 25 дестинации кои треба да ги посетите во 2023 година, па можеби ќе најдете инспирација...
Вистаграм

Дизајнерка на Луј Витон живее во пештера, а еве како успеала да го изгради домот кој изгледа потполно нереално

ознатата дизајнерка на накит и часовници на култниот бренд Луј Витон, Франческа Амфитеатроф, живее живот кој наголемо се разликува...
Вистаграм

Едноставно, а толку ефектно и моќно! „Сирена очи“ се новиот бјути тренд: Социјалните мрежи се преплавени со овој метод – еве зошто

Трендот на „сирена очи“ кој ја нагласува издолжената форма на очите е хит на социјалните мрежи, а се постигнува на едноставен начин....
Вистаграм

Запознајте го италијанското рибарско село кое го крие „еликсирот“ на здрав и долг живот – еве што велат научниците

Италијанското село Лимоне сул Гарда е единствено во светот поради тоа што неговите жители носат ген специфичен за ова место, а кој го...
Вистаграм

Пет ултрамодерни парчиња за жените над 50 години: Ќе направат да изгледате храбро и барем деценија помладо

Постарите жени се често на мета на критики поради начинот на облекување, па затоа се неретко во дилема дали некое парче е во согласност...