Радио Милева

Ина Многуфина до Љупка Митрова: „Соблакај го фустанот“ (фото)

Ина Многуфина до Љупка Митрова: „Соблакај го фустанот“ (фото)

Кога станува збор за социјалните мрежи тие стануваат се повеќе популарни и земаат голем зафат во секојдневието на луѓето.

Од познати јавни личности, инфлуенсери, модни блогери, се до бизнис профил може да видиме на социјалните мрежи.

Една од познатите инфлуенсерки е Љупка Митрова, девојката на македонскиот победникн на „Големиот брат“, Дарко Спејко која често е активна на Инстаграм.

Љупка на својот Инстаграм промовира модни комбинации, а нејзините фанови често ја прашуваат дали ќе отвара бутик.

фото: принтскрин/инстаграм

Љупка сношти присувствуваше на забава по повод враќањето на магазинот „Бекстејџ“. За оваа прилика таа се одлучи за долга црна тоалета, а овој момент го овековечи со фотографија на плоштадот во Скопје.

Познатата твитерџика Ина Многуфина ја сподели оваа фотографија на својот Фејсбук,  а во описот напиша: Јас не разбирам зошто мажите мислат дека жените се комплицирани…еве на пример ние многу лесно се разбираме меѓу себе, отварам фб, глеам фустан на Ljupka, Љупке соблакај фустанов ми се свиѓа и она вика ок твој е…значи жените треба да владеат со светот и со сегде фмп

фото: фејсбук

Останати вести од Радио Милева