Радио Милева
реши да зборува

Харис Џиновиќ го прекина молкот: „Не ја оставив, таа ме остави!“ (фото)

Харис Џиновиќ го прекина молкот: „Не ја оставив, таа ме остави!“ (фото)

Пејачот Харис Џиновиќ за прв пат проговори за разводот со дизајнерката Мелина Џиновиќ. Долго избегнуваше да зборува за тоа, а сега го прекина молкот.

– Ја знае причината… Ме остави, јас не ја оставив. Не знам ништо, обично изневерениот сопруг последен дознава – ова се зборовите со кои Харис Џиновиќ го прекина медиумскиот молк и првпат проговори за причината за пропаѓањето на бракот со Мелина, која е 30 години помлад.

– Луѓето велат дека разводот после смртта е најтешката работа. Малку би го негирал тоа – рекол Харис, а потоа открил што сакал да каже со тоа.

– Па добро, ако не ти се допаѓа да бидеш со мене, ни јас не сакам да бидам со тебе – истакнал Џиновиќ во својата исповед за „Шоубиз“.

Да потсетиме, Харис ја запозна Мелина во 2003 година. Откако ја видел во кафуле во родното Сараево, бил немирен додека не го добил нејзиниот телефонски број. Се венчаа по 11 години заедно, во Дубровник, на спектакуларна едрилица долга 88 метри.

Сепак, брачниот бродолом не го скрши. Успешно плови со едра полни со искуство.

– Во спротивно, би седел дома, би тагувал, не би пеел, не би одел на концерти, не би работел, не би се насмеал – вели пејачот.

Во овој момент, како и секој татко, Харис најмногу мисли на своите деца.

– Доста се големи, не им беше лесно“, вели тој. Џина наполни 20 години, а нејзиниот син Кан 18. Иако на Џина не и пречи медиумското внимание, на нејзиниот брат тоа навистина не му се допаѓа.

-Студира, сака финансии, лов, економија… Одличен студент е, топ десет, ќе видиме што ќе биде со него – рекол Харис.

Фото: printskrin/instagram/hamelofficial/harisdzinovic_official

Останати вести од Радио Милева