Радио Милева

Ги сретнале на улица, па ги ожениле: Овие српски пејачки стапиле во брак на најчуден начин

Ги сретнале на улица, па ги ожениле: Овие српски пејачки стапиле во брак на најчуден начин

Пејачката Оља Карлеуша и Станојка Бодирожа, признаа во една ТВ емисија дека своите сопрузи ги запознале на улица.

Се сложија дека автомобилот, со оглед на работата со која се занимаваат, е нивниот втор дм.

-Се враќав од кафуле, во кој претходно на другарката и зборував дека се надевам ќе запознаам нормален маж, а Бог ќе ми ги слушне молбите, признава Оља.

На мојот сопруг налетав на улица, на пешачки, не пропушти со другарката да поминеме. Така почна нашето познанство кое заврши со брак. Споргугот поради тоа често се шегува и ми вели „те собрав од улица“.

Foto: Alo/Rajko Ristić

-И мене улицата ми беше судбоносна! Да не јуревме со автомобилите за време на бомбардирањето, немаше да се омажам. По таа средба на патот, тој дојде на мој настап и така почна се пред 16 години. Изгледа дека таа „сообраќајна љубов“ е осудена на долговечност, заклучува Станојка.

Останати вести од Радио Милева