Радио Милева
секси облини

За разлика од нејзнините колешки, Адриана Лима нема проблем да се шета со вишок килограми по породувањето (фото)

За разлика од нејзнините колешки, Адриана Лима нема проблем да се шета со вишок килограми по породувањето (фото)

Фудбалската елита вчеравечер се собра во Париз на доделувањето на наградата на ФИФА на најдобрите светски фудбалери за 2022 година.

Фудбалерите се појавија со своите поубави половини кои го украдоа шоуто, но најмногу внимание привлече Адриана Лима.

Адријана на синоќешниот настан се појави во црн корсетиран фустан со голи рамена. Креацијата што ја носеше ги истакна нејзините облини кои ги задржа и по третото породување, а со повеќе килограми отколку што имаше во ерата на „Ангелите на Викторија“, атрактивната Бразилка навистина изгледа прекрасно.

Инаку, поранешната српска снаа се вработи во ФИФА како глобален навивачки амбасадор и ќе биде вклучена во неколку глобални иницијативи кои вклучуваат навивачи, а нејзината главна работа ќе биде развивање, промовирање и учество во промоција на фудбалот. околу светот.

„Кога ќе ја запознаете Адриана, веднаш ја чувствувате нејзината топлина, добрина и колку е страсна за фудбалот. Таа живее и дише фудбал и затоа може да биде врската помеѓу ФИФА и навивачите ширум светот“, изјави првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино.

фото:Profimedia/Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева