Радио Милева

Турските медиумите тврдат дека Мустафа Сандал има нова девојка

Турските медиумите тврдат дека Мустафа Сандал има нова девојка

По разводот на Емина Јаховиќ и турскиот музичар Мустафа Сандал турските медиуми пишуваа дека Јаховиќ ја пронашла среќата покрај турски милионер.

Меѓутоа, овие информации не се потврдени од страна на пејачката.

Од друга страна, сега турските медиуми пишуваат дека Мустафа започнал романса со нова девојка.

Тој на својот профил на Инстаграм сподели видео од поп пејачката Смиг Сагин, а во описот напишa:

„Гладан, помудар, јас доаѓам“ и додаде срце, па веднаш започнаа шпекулации дека тоа е потврда за нивната врска.

 

View this post on Instagram

 

Aç koynunu geliyorum❤️

A post shared by Mustafa Sandal Official (@mustafasandal24) on

Турските медиуми веднаш почнаа дашпекулираат дека меѓу овие две музички ѕвезди не постои само пријателски однос, туку дека сега Мустафа покажал дека отишле чекор понатаму.

Се појавија и коментари Смиг потсетува на Емина Јаховиќ, па не е ни чудно што таа го освоила срцето на Мустафа.

Останати вести од Радио Милева