мачки

Пронајдени се 9 резултати на тема „мачки“
Живот и Стил

Сопствениците на домашни миленици на двојна мака: И кучињата и мачките ќе мора да патуваат со пасош со „Северна“

Сопствениците на кучиња и други животни во Македонија за кои е задолжителна патна исправа за патување во странство треба да имаат патни...
Радио Милева

Игор Џамбазов од прва рака во живо покажа, како се режира „Ромео и Јулија на дојрански начин“: Жена или храна? (ВИДЕО)

Актер, водител, шоумен, блузер, писател… Игор Џамбазов сега на својата лепеза од професии додаде уште една – режисер! И тоа откако...
Живот и Стил

Ветеринарите предупредуваат: Еве на што треба да посветите особено внимание ако сте во самоизолација и имате мачка!

Сопствениците на мачки кои се во самоизолација и со симптоми на коронавирусот, треба да ги задржат милениците во својот дом за да спречат...