Радио Милева

Стилска битка: Меланија Трамп и „ангелот“ Лили Олдриџ во ист елегантен фустан од Џеј Мендел

Стилска битка: Меланија Трамп и „ангелот“ Лили Олдриџ во ист елегантен фустан од Џеј Мендел

Меланија Трамп мамеше воздишки во прекрасен жолт фустан на свеченост во „Blenheim Palace“ за време на официјалната посета на Велика Британија со Доналд. 48-годишната прва дама на САД доби лавина од комплименти за својот стајлинг и изглед.

Елегантната креација, која е дело на модната куќа Џеј Мендел, претходно беше моден избор на ангелот на Victoria’s Secret Лили Олдриџ, но во зелена нијанса.

 

Лили Олдриџ vs. Меланија Трамп

Меланија Трамп

Меланија Трамп

Трамп

Меланија Трамп

Меланија Трамп

Меланија Трамп

Меланија Трамп

Меланија Трамп

Долгиот плисиран фустан Олдриџ го носеше на настан организиран од Bvlgari во Пекинг, Кина.

Лили Олдриџ

Лили Олдриџ

Лили Олдриџ

Лили Олдриџ

Останати вести од Радио Милева