Мегафон
инспирација

Со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза на СП во ритмичка гимнастика (ВИДЕО)

Со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза на СП во ритмичка гимнастика (ВИДЕО)

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе со прексасната изведба на македонскатапесна „Зајди зајди“ освои бронзен медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика во Софија.

Со својот настап таа ги воодушени судиите, па успеа да обезбеди бронзен медaл, иако беше осмопласирана пред завршните настапи.

Инаку, Александра е родена во Романија, но живее во Удине и е дел од италијанската репрезентација.

Извор: Алфа.мк