Радио Милева

Се сеќавате на Македонецот Никола Лестер од „Големиот брат“? Денес е далеку од очите на јавноста и има интересна професија во Катар (фото)

Се сеќавате на Македонецот Никола Лестер од „Големиот брат“? Денес е далеку од очите на јавноста и има интересна професија во Катар (фото)

Никола Настески Лестер ќе остане запаметен по учеството во реалното шоу „Големиот брат“ од 2011 година како и по победата во истото шоу во Бугарија.

Тогаш важеше за еден од најзгодините учесници, па често му доделуваа задачи од кои требаше да го покаже згодното тело.

И денес го паметат по неговиот стриптиз, а многумина за тоа и го критикуваа. Никола по оуто исчезна од шоу-бизнисот а денес живее во Доха и работи во една авио компаноја како стујарт, па патувањата се дел од неговото секојдневие.

#legend #dannyglover #lethalweapon ??

A post shared by Nikola Lester Nasteski (@nikola_lester) on

Атрактивниот Македонец се уште сака да го покажува своето атлетско тело, што потврдуваат фотографиите на неговиот профил.

Дали се променил, погледнете сами:

фото:фејсбук/инстаграм

Останати вести од Радио Милева