Радио Милева

На новите фотографии Дани Димитровска е значително ослабена и изгледа како друга жена (фото)

На новите фотографии Дани Димитровска е значително ослабена и изгледа како друга жена (фото)

Пред извесен период македонската пејачка Дани Димитровска откри дека веќе неколку месеци води поинаков, поздрав начин на живот кога е во прашање исхраната и физичката активност.

Таа во интервју за порталот „Женски магазин“ откри дека ослабела благодарение на протеински режим и дека нема повторно да ги врати килограмите.


Имено, како минува времето Дани изгледа сосема поразлично со новиот начин на исхрана, а на новите фотографии на социјалните мрежи може да се забележи, особено во летните парчиња облека дека таа изгледа совршено.

Скопје во лето ? #summertime

A post shared by Dani Dimitrovska (@danidimitrovska) on

Инаку, ова не е прв обид на Димитровска да ослаби, што и успевало и претходно, но не во константа.

Овој пат и самата вели дека е посветена на ваквиот режим кој и одговара и на животниот стил и секако на здравјето.

Дека тоа е така се гледа од надворешноста со која блеска.

Кога е музиката во прашање, Дани е актуелна со албумот „Град за љубов“, кој често го слушаме на радио станиците и телевизиите.

фото:instagram

Останати вести од Радио Милева