Радио Милева

Кајли Џенер отворено за траумите:„Жртва сум на насилство од 9 години“

Кајли Џенер отворено за траумите:„Жртва сум на насилство од 9 години“
GULIVER/GETTY,

Кајли Џенер(21), најмладата милионерка на светот, никогаш не криела дека како тинејџерка доживувала вербално насилство.

Баш тоа искуство за неа било причина да не потклекне, туку да направи сопствена козметика која и донесе милионска заработка.

Продуцентите на шоуто кое им донесе планетарна слава, почна да се емитува кога Кајли имаше девет години, а таа во видео објавено на Snapshat откри:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


-Половина од вас мислат дека сум чудна. Другата половина мисли дека сум забавна. Но, јас сум жртва на насилство од кога имав девет години. Некогаш имам впечаток дека цел свет ме злоупотребува. Мислам дека на сјаен начин го поднесов тоа. Насилниците се насекаде. Затоа сакам да им кажам на сите што некој ги малтретира, важно е само вашто мислење и никогаш не се менувајте, истакнува Кајли и вели додава дека нема намера да се самосожалува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

-Не сакам да се самосожалувам, немојте да ги извртувате нештата. Ова е за сите што некој ги малтретира, да знаете дека не сте сами. Добра ноќ, ширете љубов, порача Кајли Џенер.

Останати вести од Радио Милева