Радио Милева
од уплав во љубов

И донесоа питон да позира, а цилестата манекенка почна избезумено да вреска: Прво се преплаши, а потоа го јавна, па со две раце го грабна… (ВИДЕО)

И донесоа питон да позира, а цилестата манекенка почна избезумено да вреска: Прво се преплаши, а потоа го јавна, па со две раце го грабна… (ВИДЕО)

Италијанскиот модел Лусијана Камполонго, позната и како Лаки Лусијана, не беше ни најмалку воодушевена кога за време на неодамнешниот кастинг беше замолена да позира со голем албино питон.

Штом и го донесоа цицлестата манекенка почна избезумено да вреска, па  накусо дури девојката и побегна од студиото, што не е ни чудно, бидејќи многумина не би се чувствувале пријатно во друштво на влекач долг неколку метри.

Во прв момент врескаше и молеше, па во студиото помислија дека  е можно да боледува од офидиофобија, односно страв од змии.

Тоа е втора најчеста фобија во светот, а студиите покажуваат дека околу 10% од светската популација страда од неа.

@luckylucianaa Abouy yesterday 😂😅 #anaconda #set #mami#snakelover#funnymoment#Sexygirl#tatoo ♬ suono originale – Luckyluciana

Сепак, на крајот манекенката која првично беше преплашена се охрабри, а потоа го јавна, па со две раце го грабна питонот…

Видеото од нивната „блиска средба“ која во прв момент за неа беше вистински шок,  собра околу 4,5 милиони прегледи на TikTok.

@luckylucianaa Rispondi a @inlovewithnicotine ecco il risultato.. è stata dura ma ce l abbiam fatta😂 #viral #neiperte #luckyluciana #pitone #funny #music ♬ TUTTI UGUALI – LUCKY LUCIANA

Фото: ТикТок принтскрин/luckylucianaa

Останати вести од Радио Милева