Радио Милева

(ФОТО) Тој ја заведе, таа се заљуби: Калиопи маѓепсана од убавина – а како да не биде?

(ФОТО) Тој ја заведе, таа се заљуби: Калиопи маѓепсана од убавина – а како да не биде?

По одличните концерти кои ги направи во Белград и Подгорица, поп-дивата Калиопи реши да здивне и да се наполни со нова позитивна енергија и нови сили за своите следни професионални чекори.

Патувањата му годат секому, а речиси не постои човек кој не сака во било кој период од годината да направи издишка од секојдневието и да ја посети посакуваната дестинација.

Деновиве тоа го направи Калиопи, го спакува куфертот и замина за неповторливиот Истанбул.

На своите бројни следбеници и обожаватели на Инстаграм им покажа неверојатно убави фотографии од Истанбул, такви од Босфорот и разни турски знаменитости во овој прочуен град.

-Се заљубив, напиша на една од фотографиите каде позира и самата.

Па како да не се заљуби покрај ваква убавина –се сложувате?

Останати вести од Радио Милева