Радио Милева

(ФОТО) Со камен стомачни на 60 години: Мајката на Ана Николиќ сега е далеку позгодна од неа!

(ФОТО) Со камен стомачни на 60 години: Мајката на Ана Николиќ сега е далеку позгодна од неа!

Популараната пејачка  Ана Николиќ неодамна се разведе од раперот Стефан Џуриќ Раста.

Иако ова е тежок период за неа, Ана се труди да се посвети на убави нешта. Една од нив е роденденот на нејзината мајка Милјана која е родена на денешен ден, пред 60 години.

Токму поради тоа, пејачката на својот Инстаграм објави порака и на мајка си и се заблагодари за се.

-Мајка…најтешка улога во животот…не можев ни да замисалм што значи тој збор… Оваа жена денес полни 60 години! Себе илјади пати си кажав… „се ќе биде поинаку кога ќе станам јас мајка… но тоа не ми оди одрака и секако, но јас ќе правам се исто и знам дека нема да поглрешам! Те сакам мамо… среќен роденден!, и порача Ана Николиќ на мајка си.

Она што може да се забележи е дека нејзината мајка изгледа одлично на 60 години во животот.

Останати вести од Радио Милева