Радио Милева
како во најдобрите изданија

Eлена Велевска доживува втора младост: Пејачката со секси фотосесија на своите следбеници им приреди „еротска радост“ (ФОТО)

Eлена Велевска доживува втора младост: Пејачката со секси фотосесија на своите следбеници им приреди „еротска радост“ (ФОТО)

Елена Велевска важи за една од најзгодните, најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк пејачки кај нас. Уште на почетокот на кариерата со својата маркантна појава, беша една од ретките  кај нас, која почна да ги урива стереотипите за тоа како треба да изгледаат пејачките.

Покрај несомнените вокални квалитети, нејзиниот физикус атрактивноста, телесниот раскош  со кој ја надарила мајката природа, зачинет со честите трансформации на изгледот ја направија една од најапосакуваните жени на естрадната сцена.

Сепак  животот не и беше песна, зашто истиот „не се живее по ноти“, па така  бракот  од кој ги има  трите деца, заради „непремостливите разлики“ во поимањата на животот и професијата „пукна како меур од сапуница“.

Пејачката разводот тешко го поднесе, осоебно што мораше да биде разделена од децата, но откако успеа да ги коснолидира односите и среди емоциите, очигледно е дека Елена одново блеска. Доказ – најновата фотосесија на расната прилепчанка која и во својата 42-ра година покажува дека е се’ уште атрактивна, сексапилна, привлечна, пожелна, секси…

Најпрвин облечена во црно кусо „чарлстон фустанче“ како модата од 30-ите, со апликации налик на пердуви и длабоко  деколте со прерамки, пејачката фокусот го ставила на своето  вито тело и убавите долги нозе обуени во леопардови високи потпетици.

Акцесоарите како големите сончеви очила, големиот крст или обетките само ја надополниле атрактивноста на привлечната македонска фолкерка, која додека заводливо позира, изгледа како од некоја филмска сцена.

Она што возбудата ја крева на максимум, а страстите ги зоврива будејќи ги сите сетила, се фотографиите пред огледалото во бањата.

 

На нив Елена овој пат во транспарентна гардероба во вид на проѕирен длабоко деколтиран фустан изгледа како еротска божица. Кадарот одзади ја отцртува нејзината голема, овално-извајана задница, која изгледа сосема разголена. Дали под ваквата модна комбинација навистина не ce носи долна облека или тоа само така изгледа?  Загатка која може да ви ја одгатне само пејачката!

Но, она што дополнитено провоцира и  ја мултиплицира возбудата е кадарот на деколтето на русокосата убавица…

И оној во огледалото, а и онаа од позите на кој дамата божем ги брише солзите…

Во фокусот на „влажните машки погледи“ секако, бујните гиганстки гради… Овој пат дефинитивно е јасно дека пејачката под фустанот не носи градник.

Големите „расцутени“ брадавици налик на две јаготки на шлагот од тортата, кои  толку инспиративно ѕиркаат како да сакаат да излезат од под провидниот материјал,  возбудата ја доведуваат до експлозија, за миг претворајќи ја Елена во кралица на еротската фантазија. Онака, како што отсекогаш изгледала во своите најдобри изданија.

Сега Eлена Велевска како да доживува втора младост… Пејачката со новата секси фотосесија на своите следбеници им приреди  вистинска „еротска радост“!

Фото: Инстаграм принтскрин/evelevska

 

 

 

Останати вести од Радио Милева