Радио Милева

Без момче, брза храна и излегувања: Еве како живеат децата на познатите строги родители

Без момче, брза храна и излегувања: Еве како живеат децата на познатите строги родители

Нема сомнеж дека родителите имаат одредени недоразбирања кога е во прашање воспитување на децата.

Во случај на познатите личности тоа може да биде уште многу потежок процес за да не бидат разгалени деца.

Затоа овие познати личности имат одредени забрани за нивните деца:

Вил и Џада Пинкет Смит

фото: фонет

Вил Смит сподели како со сопругата не ги казнуваат децата. Вил и Џида заедно имаат две деца, синот Џејден и ќерката Вила.

„Нашиот концепт на воспитување се состои од тоа што на децата им даваме поголема контрола. Казнувањето во нашиот случај покажа дека има премногу негатвини последици. Така да, кога ќе направат нешто погрешно може да прават што сакаат, но имаат објаснување зошто тоа е правилно во одреден момент, вели Вил.

Мадона

фото: Профимедиа

Кога Лордес Леон, ќерката на Мадона имаше тринаесет години, Мадона откри дека и забранувада се гледа со момчиња:

„За Лордес нема момчиња додека не наполни 18 години. Таа е добра девојка, изјави пејачката во 2007 година.

„Не и лесно со мене. Гледање ТВ до доцна навечер и брза храна не се дозволни во мојот дом. Лордес има проблем со собирање на работите во нејзината соба. Така  да, кога ќе излезе од дома ако има облека по подот, нема да ја најде кога ќе се врати, вели поп ѕвездата.

Џенифер Гарнер

фото: профимедиа

Неодамна, актерката истакна како е „строга мајка“, а кога станува збор за забрана, таа нема против нејзините деца да јадат брза храна.

„Не сум загрижена за брза храна бидејќи ја немаме дома. Не сакам да правам врева околу тоа бидејќи децата ќе сакаат да пробат. Сакам да бидам сигурна дека децата имаат разновидна храна“.

Жизел Бундшен и Том Брејди

фото: ап

Поранешната манекенка и американскиот фудбалер изјавија како постои реклама меѓу тоа да бидат престроги и тоа да имате одредени правила.

„Не би рекол дека сум строг, но важна е дисциплината бидејќи има моменти кога претеруваат. Вивијан е премногу слатка за да се лутам на неа и се и простувам,иако сопруга ми се лути“.

Останати вести од Радио Милева