Радио Милева
на модна ревија

Ана Николиќ со портокалови „рози“ на главата и син фустан со длабок шлиц, порача дека не сака повеќе да биде пејачка (фото) 

Ана Николиќ со портокалови „рози“ на главата и син фустан со длабок шлиц, порача дека не сака повеќе да биде пејачка (фото) 

Пејачката Ана Николиќ вчера пристигнала на ревијата на креаторот Бата Спасојевиќ, а единствениот проблем бил што толку доцнела што ревијата завршила кога влегла во салата.

Креаторот Бата Спасојевиќ вчера одржа модна ревија и ја претстави новата колекција.

Имено, Ана специјално се подготвила за оваа пригода, облекла син фустан кој го искомбинирала со портокалова наметка и венец од портокалови рози.

Многу познати личности со нивното приствство го поздравиа настанот, меѓу кои Мира Шокриќ, Душица Јаковљевиќ, Ивана Кораб, Ивана Дудиќ…

За разлика од оние кои ја следеа ревијата од почеток, Ана Николиќ пристигнала на самиот крај и видно збунета.

Пејачката потоа им позирала на насобраните фоторепортери и изјавила дека планира да се откаже од пеењето.

– Бата секоја година ме кани на ревија, а сега првпат дојдов. Не ми треба стилист, јас сум свој стилист! Јас сум слугинка и дадилка на Тара како и пејачка. Па, еве од нешто ќе гренам раце, на пример,од пеењето. Не сакам повеќе да бидам пејачка! – се пошегувала Ана.

Фото: Принтскрин/Рингиер/Г.Т

Останати вести од Радио Милева